Login

  Kas yra miškovežis?

  Yra transportas, kuris mūsų keliuose sutinkamas kasdien – automobiliai, autobusai, sunkvežimiai, tačiau yra ir toks, kurį pamatome labai retai. Tai – specialusis transportas, gaminamas vienai konkrečiai sričiai ir retai paliekantis savo „darbinę teritoriją“. Viena tokių transporto rūšių yra miškovežiai. Šias transporto priemones atpažins ir tie, kurie anksčiau jų nėra matę.

  Miškovežis – didelis, galingas sunkvežimis, pervežantis rąstus, medieną ir metalines konstrukcijas. Šios transporto priemonės važiuoklė išsiskiria specialia įranga – sutvirtinta platforma, ant kurios montuojamas mobilus, galingas kranas, galintis pakrauti tiek transportavimui skirtą medieną, tiek ir metalą.

  Paprastai hidraulinis manipuliatorius montuojamas už kabinos, bet kai kurie gamintojai yra linkę keisti standartinę konstrukciją perkeldami apkrovą į patį važiuoklės galą.

  Kadangi miškovežiai skirti ypatingai sunkių krovinių gabenimui, šiems automobiliams būtini galingi varikliai ir patikimas visų ratų prievadas. Kai viskas veikia taip, kaip reikia, šie vilkikai pasižymi išskirtiniu pravažumu nepaisant kelio dangos tipo ar oro sąlygų, Paprastai miškovežiai komplektuojami su 4 ašių priekaba. Aišku, kad tokios priekabos pravažumu ir krovimo erdve mažai nusileidžia pačiam vilkikui.

  Klasikinio miškovežio funkcijos

  Nepriklausomai nuo gamintojo ir konstrukcinių ypatybių, visi miškovežiai turi tą patį klasikinį funkcijų rinkinį:

  • Miško transportavimas iš miško paruošimo aikštelių;
  • Pagamintos produkcijos – lentų, rastų, medienos apdirbimo atliekų transportavimas;
  • Metalo formų ir metalo konstrukcijų transportavimas;
  • Rastų gabenimas į paskirties vietą;
  • Sijų ir gegnių gabenimas;
  • Paruoštų lentų gabenimas į paskirties vietą.
  Šias funkcijas gali atlikti bet kurio gaminto miškovežiai, nes visa speciali technika pritaikyta tiek neapdorotų rąstų, tiek ir paruoštos produkcijos transportavimui.

  Miškovežiai su priekabomis

  Miškovežiai sudaro didžiąją miško pramonėje dirbančio transporto dalį. Siekiant, kad miško transportavimas būtų efektyvesnis, miškovežiams dažnai prikabinamos priekabos arba puspriekabės, turinčios priekabos platformą ir specialią įrangą, skirtą įvairaus tipo medienai, sijoms, apdirbtam medžiui ir t.t., pervežti. Kai kurios puspriekabės turi savus kranus – manipuliatorius, sudarančius sąlygas patogiau pakrauti ir iškrauti pervežamas medžiagas.
  Be to, įsigijus miškovežį su tokia įrangą, jį sėkmingai bus galima naudoti ir kitose srityse, nes platforma su kranu – manipuliatoriumi yra universali, puikiai tinkanti ne tik miško pramonėje, bet ir statybose ar žemės ūkyje.